SGK'dan Satılık ARSA

SGK'dan Satılık ARSA

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK 13 farklı şehirde bulunan taşınmazlarını satacağını ilan etti. SGK gayrimenkul satışlarına dair bir kılavuz yayımlarken satış işlemlerinin nasıl olacağını, başvuruların hangi tarihlerde yapılacağını ve muhammen bedel listeleri ile ilk teklif fiyatlarını açıkladı.

Kamu kurumlarının gayrimenkul satışlarına ilişkin haftsaonu öncesi yeni ilanlar geldi.  Bu duyurulardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlandı. SGK mülkiyeti kendisine ait 34 farklı taşınmazın satışının yapılacağını bildirdi. Resmi İlan Portalı üzerinden yayımlanan satışlarda yer alan gayrimenkuller ve fiyat listeleri şöyle;
SGK'DAN 13 ŞEHİRDE 34 TAŞINMAZ SATIŞI
Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı satış ilanında "Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na ait olan 34 taşınmaz ihaleyle satılacak."  bilgisini verdi.  Çeşitli kullanım amaçlarında bulunan gayrimenkullerin satışları ihale usulü olacak. Aşağıda yer alan listede ki fiyatlar üzerinden gayrimenkul alımları için ihalelere başvuruda bulunacak olan istekliler, ihale aşamasında tekliflerini sunacaklar.  Gayrimenkul Satışı Yapılacak 13 Şehir SGK kendisine ait olan ve satışını yapacağını ilan ettiği gayrimenkullerin; Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sinop, Tokat, Şanlıurfa ve Zonguldak'ta yer aldığını duyurdu.

SATIŞA ÇIKARILAN GAYRİMENKUL TÜRLERİ VE FİYAT LİSTESİ


İHALE TARİHLERİ BAŞVURU İŞLEMLERİ
Yukarıda muhammen bedel listesi yer alan gayrimenkul satışlarına dair kurum şu bilgiyi verdi.  "İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın İhale dokümanını, İdarenin adresinde bedelsiz olarak görebilir. Satın alınmak istenilen gayrimenkul için belirlenen Şartname satın alma bedeli; tahsilata yetkili bankalara “Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma” talebiyle müracaatta bulunarak, “Beyana dayalı Tahsilat” menüsünden TCKN veya Vergi Numarası ile 1008 kodundan yatırılarak, Kurumun İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığının Adakale Sok.No.30 Kızılay/ANKARA adresinden alınması zorunludur." İhale tarihleri 3 Kasım tarihinde başlayacak ve 6 Kasım tarihinde sona erecek. İhale için başvuruların ilan edilen ihale tarihlerinden önce yapılması gerekiyor.