3 devlet bankasından 48 ay vadeli 0,95 faizle 100 bin TL kredi paketi

3 devlet bankasından 48 ay vadeli 0,95 faizle 100 bin TL kredi paketi

Kamu bankaları tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yeni kredi teşvik paketi hayata geçirildi. 100 bin liraya kadar limit belirlenen kredi paketinden yararlananlara yıllık yüzde 11.5 faiz oranı ile destek sağlanacak. Söz konusu kredi paketi KOBİ'lere yönelik olarak verilecek ve yararlanan firmalar 48 ay vadeli aylık 0.95 faiz oranı ile 100 bin liraya kadar nakit para desteğinden yararlanma imkanı elde edecek.

Kamu bankaları tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yeni destek paketi duyuruldu. Yapılan açıklamada 48 ay vadeli ve yüzde 0.95 faiz oranı ile 100 bin liraya kadar kredi kullanma imkanı sunulduğu belirtilerek başvuru detayları ilan edildi.  

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Mikro İşletmeler Kobi Destek Kredisi Kampanyası!  
Kamu bankaları bir kere daha elini taşını altına koydu ve ekonomiyi canlandırmak adına KOBİ'lere yönelik yeni bir kredi destek paketini daha hayata geçirdi.  KOBİ'lere yönelik olarak verilen yeni kredi paketinin ana amacı işletmelerin kira ve maaş ödemelerinde sıkıntıya düşmemelerini sağlamak olarak açıklandı. KOBİ'lere yönelik olarak verilen kredi paketinde  
-1 milyon TL'nin altında ciroya ulaşan işletmeler için 50 bin liraya kadar, 
-1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ciroya ulaşan işletmeler için ise azami kredi limiti 100 bin lira olarak uygulanacak.

KGF Destekli Kredi Paketi Kullanıma Açılacak!  
Yapılan açıklama kapsamında kullanılan kredi limitinin en fazla yüzde 10'luk bölümü nakit kullanıma serbest bırakılacak. Yüzde 90'lık bölümü ise işletme giderlerinin karşılanması amacı ile üçüncü kişilere ya da satıcılara direkt olarak havale ya da EFT yolu ile kurumsal kart üzerinden ödenecek.  Bu sayede kredinin gerçek amacı dışında kullanımı engellenecek, işletmelere kira ve maaş ödemesi gibi düzenli olarak yerine getirmeleri gereken temel giderlerini karşılamaları konusunda mali destek sağlanmış olacak.  Söz konusu kredi paketinden sadece cirosu 3 milyon liraya kadar olan firmalar yararlanabilecek.